» Wycieczki do Włoch 
- Wycieczka dla seniorów
» Wycieczki do Francji 
- Pielgrzymki do Francji
» Wycieczka do Grecji 
- Grecja 10 dniowa wycieczka objazdowa
- Pielgrzymka do Grecji
» Wycieczki do Hiszpanii 
- Śródziemnomorskie perły-Włochy-Francja-Hiszpania
» Wycieczki do Macedonii 
» Wycieczki do Bułgarii 
» Wycieczki do Turcji 
» Wycieczki do Niemiec 
- Niemcy - Skarby Bawarii
» Wycieczka do Rumunii 
- Klejnoty Transylwanii
- Pielgrzymki do Rumunii
» Wycieczki na Litwę 
- Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia
» Wycieczki do Austrii 
» Wycieczki do Czech 
» Wycieczka do Chorwacji 
» Wycieczki do Rosji 
» Wycieczki do Holandii 
» Wycieczka do Słowenii 
» Wycieczki do Szwajcarii 
» Wycieczki do Albanii 
» Wycieczki do Norwegii 
» Wycieczki do Wielkiej Brytanii 
» Wycieczki do Węgier 
» Wycieczki na Ukrainę 
- Pielgrzymka do Lwowa
» Wycieczki na Białoruś 
» Wycieczki do Czarnogóry 
» Wycieczki do Słowacji 
» Oktoberfest Bawaria 
» Wycieczki do Danii 
» Wycieczki po Polsce 
- Wycieczka w Bieszczady


 
 » Wycieczki autokarowe  » Capri Tour


Capri TourWycieczka objazdowa do WłochWycieczka autokarowa do Włoch

Wenecja - San Marino - Asyż - Rzym - Watykan - Monte Cassino - Neapol - Capri - Sorrento - Pompeje - Florencja

- Wenecja - rejs na Plac Św. Marka
- Asyż - miasto Św. Franciszka
- Rzym - wieczne miasto
- Capri - morskie groty
- Pompeje - antyczne miasto
- Florencja - miasto renesansu
Program wycieczki do Włoch1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. W czasie rejsu będziemy podziwiać z pokładu statku wyspy, m.in: San Giorgio Maggiore, San Servolo, San Lazzaro degli Armeni, San Clemente, Lido Di Venezia, Murano. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką.
Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczną Republikę. Przejazd do Umbrii. Wizyta w Asyżu - mieście św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice św. Franciszka, gdzie nawiedzimy grób św. Franciszka oraz będziemy podziwiać m.in.
cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja*, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Przejazd metrem do centrum miasta. Zwiedzanie: Koloseum, spacer słynną Via Fori Imperiali na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II, Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Piazza Navona z fontannę "Czterech Rzek" Berniniego, Zamek Św. Anioła. Po południu czas spędzimy na zwiedzaniu Cita del Vaticano. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będziemy podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej - miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do Bazyliki św.
Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób św. Jana Pawła II. Będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża w Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy audiencję udamy się na dalsze zwiedzanie "wiecznego miasta". Na trasie naszego spaceru Plac i Schody Hiszpańskie oraz najsłynniejsza fontanna świata -Fontanna di Trevi. Przejazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Następnie zwiedzimy Opactwo Benedyktynów, które założył Benedykt z Nursji w roku 529. Strategiczne położenie budowli, niedaleko ważnej drogi łączącej Rzym z Neapolem, sprawiało, że wielokrotnie klasztor stawał się celem prób zdobycia. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, kolacja*, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Sorrento - miejscowości położonej na półce skalnej w połowie długości półwyspu Sorrento. Następnie udamy się statkiem na wyspę Capri, na której łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele atrakcji turystycznych. Pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego oraz morskich grot. Rejs do Neapolu - w trakcie krótkiego pobytu zwiedzanie: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo - rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu z renesansowym łukiem, Galeria Umberto I. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.

7 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Pompei - miasta rzymskiego, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać nam dość dokładnie wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców. Wjazd na Wezuwiusz - jedyny czynny wulkan kontynentalnej Europy. Pieszy spacer do krateru. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme na południe od Florencji, kolacja*, nocleg.

8 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy się zachwycać przepiękną panoramą miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce - św. Krzyża - miejsca
pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Brunelleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze: Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy.

9 dzień:
Powrót do kraju w godzinach porannych.


Świadczenia
Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach o standardzie min.***. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Fiuggi, 2 noclegi w okolicy Neapolu, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.

Wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych, (*możliwość wykupienia 6 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 50 EUR na osobę)

Transport:autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, opłaty wjazdowe do miast, przejazdy komunikacją miejską, rejs łodzią w Wenecji, wycieczka statkiem na Capri, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 175 EUR,
- opłaty klimatycznej ok. 10 EUR - płatne bezpośrednio w hotelach.
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska-Białej i Cieszyna.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozliczy się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za opłaty wjazdowe) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1 osobowego: 500 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:
2,4 % ceny - stawka podstawowa
6,2 % ceny - stawka obejmująca choroby przewlekłeInformacje praktyczneTrasa przejazdu: Cieszyn - Wenecja ok. 950 km (ok. 14 godz.). W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki koszt ok. 8 EUR. Cena posiłku w trakcie zwiedzania we Włoszech ok. 12 EUR. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 EUR na os.Terminy i ceny:
18.04 - 26.04.2015  1 499 PLN
25.04 - 03.05.2015  1 499 PLN
02.05 - 10.05.2015  1 499 PLN
16.05 - 24.05.2015  1 499 PLN
30.05 - 07.06.2015  1 599 PLN
20.06 - 28.06.2015  1 599 PLN
27.06 - 05.07.2015  1 599 PLN
04.07 - 12.07.2015  1 699 PLN
11.07 - 19.07.2015  1 699 PLN
18.07 - 26.07.2015  1 699 PLN
25.07 - 02.08.2015  1 699 PLN
01.08 - 09.08.2015  1 699 PLN
08.08 - 16.08.2015  1 699 PLN
15.08 - 23.08.2015  1 699 PLN
22.08 - 30.08.2015  1 699 PLN
29.08 - 06.09.2015  1 699 PLN
05.09 - 13.09.2015  1 699 PLN
12.09 - 20.09.2015  1 599 PLN
19.09 - 27.09.2015  1 599 PLN
26.09 - 04.10.2015  1 599 PLN
03.10 - 11.10.2015  1 499 PLN
10.10 - 18.10.2015  1 499 PLN

PLAN PODRÓŻY
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi

MiastoGodz. wyjazduDopłataGodz. powrotu
001 Białystok

ul. Zwierzyniecka 12, parking przy biurze Almatur
07:00+150 zł17:00
002 Warszawa

Al. Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 10
10:45+100 zł13:15
003 Łódź

Al. Włókniarzy 227, Dworzec PKS Łódź Kaliska, przy stanowiskach 4,5,6 (wjazd od ul. Karolewskiej)
13:00+75 zł10:45
004 Piotrków Trybunalski

ul. Sikorskiego 52, Stacja Paliw Huzar, przy zjeździe do miasta z trasy DK1
14:00+75 zł10:00
005 Radomsko

Stobiecko Szlacheckie – stacje paliw przy DK1 (436 km), zgodnie z kierunkiem podróży
14:30+50 zł09:30
006 Częstochowa

Parking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży
15:15+50 zł09:00
007 Sosnowiec

ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i McDonalds
16:15+25 zł08:00
201 Poznań

ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP
09:00+150 zł14:30
202 Leszno

Al. Konstytucji 3 Maja, parking przy hali Trapez (z tyłu hali)
10:30+125 zł13:00
203 Wrocław

ul. Sucha, Dworzec PKS, peron IV, V
13:00+100 zł11:00
204 Opole

Parking przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dubois (za sklepem Biedronka), wjazd na parking od ulicy Dubois
14:45+50 zł09:30
205 Gliwice

ul. Rybnicka 159 (przy drodze nr 78), parking za stacją Shell
15:45+25 zł08:30
206 Lublin

ul. Radziszewskiego 16, parking przed Chatką Żaka
09:30+150 zł14:45
207 Puławy

ul. Lubelska 1, parking hotelu Izabella
10:15+125 zł14:00
208 Radom

ul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil-McDonalds
11:30+100 zł12:40
209 Kielce

Plac Niepodległości 1, parking przed Dworcem PKP
12:45+100 zł11:30
302 Rzeszów

Plac Dworcowy 1, Dworzec PKP przy wejściu głównym od strony miasta
12.15+125 zł12:00
303 Dębica

Stacja paliw BBC przy McDonalds na obwodnicy miasta, kierunek Kraków
13:00+100 zł11:15
304 Tarnów

ul. Kościuszki 10, parking przed hotelem Tarnovia
13:45+75 zł10:30
305 Kraków

ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem do hali TS Wisła
15:15+50 zł09:00
401 Katowice

ul. Piotra Skargi 1, Dworzec PKS obok Supersamu
17:000 zł07:30
402 Tychy

ul. Generała de Gaullea, parking przy krytym lodowisku
17:300 zł07:10
403 Bielsko-Biała

ul. Warszawska 7, dolna płyta Dworca PKS
18:150 zł06:40
404 Cieszyn

Przejście graniczne Cieszyn – Boguszowice, parking dla samochodów osobowych i autobusów
19:150 zł06:00
501 Gdańsk

ul. Podwale Grodzkie, parking koło poczty przy Dworcu Głównym PKP
06:30+200 zł16:45
502 Grudziądz

Marzy Stare koło Grudziądza, stacja paliw Statoil
08:00+175 zł15:15
503 Toruń

ul. Kujawska 1, parking przy Dworcu Głównym PKP, przystanek linii nr 22 dla wysiadających
09:15+175 zł14:30
504 Włocławek

ul. Pułaskiego, przed hotelem Kujawy
10:10+150 zł13:35
505 Płock

ul. Kolejowa 46, Płock – Radziwie, stacja paliw Bliska przy trasie wylotowej Płock - Łódź
11:00+150 zł12:45
506 Kutno

ul. Józefów 26, McDonalds przy stacji paliw BP na trasie Warszawa - Poznań
11:45+125 zł12:00(almat)

 

 Wycieczki autokaro..

 Wycieczki autokarowe  

Austria - Wycieczki autokarowe
Wycieczka do Wiednia i Bratysławy
Austria - Panorama Salzburga - 4 dni

Francja - Wycieczki autokarowe
Wielki objazd Francji
Wycieczka do Paryża i Disneyland

Wycieczki autokarowe Francja - Włochy - Grecja - Hiszpania - Wczasy autokarem - Tanie wycieczki - Wakacje - Wycieczki objazdowe

 Super wycieczka 

Wycieczka objazdowa
Lato 2016 i zima, urlop na plaży i wyjazdy na narty, wakacje i ferie zimowe - sprawdzone biura podróży - wczasy, wycieczki objazdowe, pielgrzymki, weekendy, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe.


Wycieczki objazdowe to idealny sposób na doskonałe wczasy lub wakacje. Europa zabytki, atrakcje turystyczne - wycieczki objazdowe po Europie, oferty wycieczki z Autokarowka.pl


Wycieczka objazdowa

 Popularne wycieczki  
Wycieczki grupowe
Pielgrzymka do Włoch
..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   

..


..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 15405399        Wakacje autokarem - wycieczki autokarowe do Rzymu, wycieczka do Paryża | Wczasy zagraniczne | Wycieczki autobusowe Włochy, Chorwacja, Grecja, Bułgaria | Tanie wakacje | Tanie wycieczki do Wilna, Lwowa, Pragi, Berlina, Budapesztu | Wycieczki objazdowe | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS