» Wycieczki do Włoch 
- Wycieczka dla seniorów
» Wycieczki do Francji 
- Pielgrzymki do Francji
» Wycieczka do Grecji 
- Grecja w 11 dni
- Pielgrzymka do Grecji
» Wycieczki do Hiszpanii 
- Śródziemnomorskie perły-Włochy-Francja-Hiszpania
» Wycieczki do Macedonii 
» Wycieczki do Bułgarii 
- Malownicze Bałkany - Węgry, Bułgaria, Rumunia
» Wycieczki do Turcji 
» Wycieczki do Niemiec 
» Wycieczka do Rumunii 
- Klejnoty Transylwanii
- Pielgrzymki do Rumunii
» Wycieczki na Litwę 
- Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia
- Pielgrzymka do Lwowa
» Wycieczki do Austrii 
» Wycieczki do Czech 
» Wycieczka do Chorwacji 
- Chorwacja wczasy autokarem
» Wycieczki do Rosji 
» Wycieczki do Holandii 
» Wycieczka do Słowenii 
» Wycieczki do Szwajcarii 
» Wycieczki do Albanii 
» Wycieczki do Norwegii 
» Wycieczki do Wielkiej Brytanii 
» Wycieczki do Węgier 
» Wycieczki na Ukrainę 
» Wycieczki na Białoruś 
» Wycieczki do Czarnogóry 
» Wycieczki do Słowacji 
- Włochy wypoczynek i zwiedzanie
» Oktoberfest Bawaria 
» Wycieczki do Danii 
» Wycieczki po Polsce 
- Wycieczka w Bieszczady


 
 » Wycieczki autokarowe  » Capri Tour


Capri Tour


Wycieczka objazdowa do Włoch


Wycieczka autokarowa do Włoch

Wenecja - San Marino - Asyż - Rzym - Watykan - Monte Cassino - Neapol - Capri - Sorrento - Pompeje - Florencja

- Wenecja - rejs na Plac Św. Marka
- Asyż - miasto Św. Franciszka
- Rzym - wieczne miasto
- Capri - morskie groty
- Pompeje - antyczne miasto
- Florencja - miasto renesansu
Program wycieczki do Włoch1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.2 dzień:
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja*, nocleg.3 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do San Marino - zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Przejazd do Umbrii. Wizyta w Asyżu - mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka oraz będziemy podziwiać m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi na południe od Rzymu, kolacja*, nocleg.4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Przejazd metrem do Bazyliki Św. Jana na Lateranie i znajdujących się tuż obok Św. Schodów. Następnie przejazd metrem na Plac i Schody Hiszpańskie. Stamtąd udamy się do najsłynniejszej fontanny świata - Fontanny di Trevi Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, w których będziemy podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez papieży wszystkich epok. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu w Muzeach Watykańskich będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej - miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. Konklawe. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej zejdziemy do Bazyliki Św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.5 dzień:
Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża w Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy audiencję udamy się na dalsze zwiedzanie "wiecznego miasta". Na trasie naszego spaceru: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontannę "Czterech Rzek" Berniniego. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Przejście na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum a następnie dotrzemy słynną Via Fori Imperiali pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu, kolacja*, nocleg.6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Sorrento - miejscowości położonej na półce skalnej w połowie długości półwyspu Sorrento. Następnie udamy się statkiem na wyspę Capri, na której łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele atrakcji turystycznych. Pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego oraz morskich grot. Rejs do Neapolu - w trakcie krótkiego pobytu zwiedzanie: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo - rozbudowany przez aragońskich władców Neapolu z renesansowym łukiem. Galeria Umberto I. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.7 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Pompei - miasta rzymskiego, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać nam dość dokładnie wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców. Wjazd na Monte Cassino - chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Następnie zwiedzimy Opactwo Benedyktynów, które założył Benedykt z Nursji w roku 529. Strategiczne położenie budowli, niedaleko ważnej drogi łączącej Rzym z Neapolem, sprawiało, że wielokrotnie klasztor stawał się celem prób zdobycia. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme na południe od Florencji, kolacja*, nocleg.8 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji - kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy się zachwycać przepiękną panoramą miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od Kościoła Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze: Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd do Polski, przejazd przez Czechy i Austrię z przerwami na posiłki.9 dzień:
Powrót do kraju w godzinach porannych.ŚwiadczeniaZakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach **/***. Pokoje 2,3 os. z łazienkami. 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Fiuggi, 2 noclegi w okolicy Neapolu, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.

Wyżywienie:
6 śniadań kontynentalnych, (*możliwość wykupienia 6 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 50 EUR na osobę).

Transport:
autokar z video, barkiem, klimatyzacją i toaletą.Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.UwagiCena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu łodzią w Wenecji, wycieczki statkiem na Capri, biletów na komunikację miejską, opłat za miejscowych przewodników, opłat wjazdowych do miast, systemu AlmaTour Guide, orientacyjny koszt: ok. 165 EUR, oraz opłaty klimatycznej ok. 2 EUR/dzień. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozliczy się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłata do pokoju 1 osobowego - 500 zł
Pakiet bezpieczeństwa 75 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 2,4% ceny.Informacje praktyczneTrasa przejazdu: Cieszyn - Wenecja ok. 950 km (ok. 14 godz.). W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki koszt ok. 8 EUR. Cena posiłku w trakcie zwiedzania we Włoszech ok. 12 EUR. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 EUR na os.


Terminy 2014 i ceny:
05.04 - 13.04  Cena: 1 599 PLN  - 1 200 PLN - promocja
26.04 - 04.05  Cena: 1 799 PLN  
03.05 - 11.05  Cena: 1 599 PLN        
17.05 - 25.05  Cena: 1 599 PLN       
31.05 - 08.06  Cena: 1 599 PLN       
14.06 - 22.06  Cena: 1 599 PLN   
28.06 - 06.07  Cena: 1 699 PLN
05.07 - 13.07  Cena: 1 699 PLN
12.07 - 20.07  Cena: 1 699 PLN 
19.07 - 27.07  Cena: 1 749 PLN   
26.07 - 03.08  Cena: 1 799 PLN
02.08 - 10.08  Cena: 1 799 PLN

PLAN PODRÓŻY
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi

Miasto    Godz. wyjazdu    Dopłata    Godz. powrotu
Białystok    07:00    +150 zł    17:00
Warszawa    10:45    +100 zł    13:15
Łódź    13:00    +75 zł    10:45
Piotrków Trybunalski    14:00    +75 zł    10:00
Radomsko    14:30    +50 zł    09:30
Częstochowa    15:15    +50 zł    09:00
Sosnowiec    16:15    +25 zł    08:00
Poznań    09:00    +150 zł    14:30
Leszno    10:30    +125 zł    13:00
Wrocław    13:00    +100 zł    11:00
Opole    14:45    +50 zł    09:30
Gliwice    15:45    +25 zł    08:30
Lublin    09:30    +150 zł    14:45
Puławy    10:15    +125 zł    14:00
Radom    11:30    +100 zł    12:40
Kielce    12:45    +100 zł    11:30
Rzeszów    12.15    +125 zł    12:00
Dębica    13:00    +100 zł    11:15
Tarnów    13:45    +75 zł    10:30
Kraków    15:15    +50 zł    09:00
Katowice    17:00    0 zł    07:30
Tychy    17:30    0 zł    07:10
Bielsko-Biała    18:15    0 zł    06:40
Cieszyn    19:15    0 zł    06:00
Gdańsk    06:30    +200 zł    16:45
Grudziądz    08:00    +175 zł    15:15
Toruń    09:15    +175 zł    14:30
Włocławek    10:10    +150 zł    13:35
Płock    11:00    +150 zł    12:45
Kutno    11:45    +125 zł    12:00
 
(almat)
 

 Wycieczki autokaro..

 Wycieczki autokarowe  

Austria - Wycieczki autokarowe
Wycieczka do Wiednia i Bratysławy
Austria - Panorama Salzburga - 4 dni

Francja - Wycieczki autokarowe
Wielki objazd Francji
Wycieczka do Paryża i Disneyland

Wycieczki autokarowe Francja - Włochy - Grecja - Hiszpania - Wczasy autokarem - Tanie wycieczki - Wakacje - Wycieczki objazdowe

 Super wycieczka 

Wycieczka objazdowa

Oaza Travel - lato 2014 i zima, urlop na plaży i wyjazdy na narty, wakacje i ferie zimowe - sprawdzone biura podróży - wczasy, wycieczki objazdowe, pielgrzymki, weekendy, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, zielone szkoły, wycieczki szkolne.

 Biletia  

Bilety


Posiadamy wycieczki autobusowe w ofertach last minute, first minute oraz promocje. W naszej ofercie ponadto bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe.

 Wycieczki objazdowe  

Wycieczki objazdowe z Oaza Travel to idealny sposób na doskonałe wczasy lub wakacje. Europa zabytki, atrakcje turystyczne - wycieczki objazdowe po Europie, oferty wycieczki z Autokarowka.pl


Wycieczka objazdowa

 Popularne wycieczki  

Wycieczki do Pragi
Wycieczka do Wiednia
Wycieczki do Budapesztu
Wycieczka do Wilna
Wycieczka do Berlina

Oktoberfest Bawaria wycieczka objazdowa

Wycieczki grupowe

    - Belgia - Holandia - Luksemburg - Podbój Beneluxu
    - Grecja - Akropolis Tour
    - Wiedeń i okolice
    - Albania - Macedonia - Czarnogóra - Serbia - Egzotyczne Bałkany
    - Słoneczne Bałkany
    - Chorwacja - Bośnia - Adriatyk Tour
    - Czechy - Czas na Czechy
    - Nie tylko Praga
    - Pod Hradczanami
    - Europejskie Stolice 7 dni
    - Litwa - Cudowne Wilno
    - Litwa - Łotwa - Estonia - Baltic Tour
    - Mołdawia - Rumunia - Ukraina - Winnice i monastyry
    - Wycieczka Rzym 7 dni
    - Viva Italia
    - Magiczna Toskania
    - Wycieczki autokarowe do Włoch
    - Giotto włoskie wakacje
    - Bernini wycieczka do Włoch
    - Pod słońcem Toskani
    - Północne Włochy i Lazurowe Wybrzeże
    - Włochy autokarem 7 dni


..zobacz więcej   

..
..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 11059945        Wakacje autokarem - wycieczki autokarowe do Rzymu, wycieczka do Paryża | Wczasy zagraniczne | Wycieczki autobusowe Włochy, Chorwacja, Grecja, Bułgaria | Tanie wakacje | Tanie wycieczki do Wilna, Lwowa, Pragi, Berlina, Budapesztu | Wycieczki objazdowe | mapa strony | © 2005-2010
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS